Sloneek Blog

Autocamping
21.9.2021
Když něco neumíme používat, často to skončí slovy "je to k ničemu"😖 . Nepochybně to platí i o storytellingu. Další díl podcastu Sloneek On Air s Mikim Plichtou. Storytellerem.
Autocamping
29.8.2021
Přes prázdniny jsme neodpočívali, ale pořádně makali. Aby byl Sloneek po Vašem návratu z dovolených nejen v lepší kondici, ale i s řadou vylepšení.
Autocamping
2.8.2021
Čeká na vás seznam úkolů či každodenních povinností, které musíte udělat a vy se k nim ne a ne dostat? Namísto toho vyhledáváte jiné mnohem banálnější činnosti a ty důležité odkládáte na později? Seznam vašich povinností se nebezpečně rozrůstá a vy cítíte, že se začarovaný kruh neustálého odsouvání roztáčí naplno. 
Autocamping
7.7.2021
Pokud kromě vás zareaguje na pozici dalších 150 lidí, je to právě životopis (případně LinkedIn profil), který udělá první dojem za vás.
Autocamping
1.7.2021
Pracovní pohovor je jakousi vstupní branou k vysněnému zaměstnání. Alespoň jednou za život ho pravděpodobně absolvuje každý. Účel pohovoru a jeho význam je všeobecně známý a tak bývá velkým strašákem mnoha lidí.
Autocamping
23.6.2021
Emoce jsou naší součástí a dobře s nimi umět pracovat je nutnost. Kdy jindy s tím začít, než teď, když se svět proměňuje před očima. Další díl podcastu s psycholožkou, koučkou a lektorkou Olgou Lošťákovou.
Autocamping
18.6.2021
Time management je jednou z najprínosnejších schopností, ktorá vám v živote naozaj nikdy nebude na škodu. Ak svoj čas nespravujete efektívne, skôr či neskôr môžete začať pociťovať prvé známky preťaženia.
Autocamping
9.6.2021
Když mluvíme o zvýšení angažovanosti nebo udržení zaměstnanců, zapomínáme na leckdy významné zastoupení externích spolupracovníků (freelancerů).
Autocamping
8.6.2021
Čeká nás řada změn. Na všech frontách. Hledají se efektivnější cesty řízení, výroby, prodeje...s tím souvisí hledání úspor. A na to nepochybně navazují i personální změny. Další díl podcastu Sloneek on Air, tentokrát s Markem Navrátilem
Autocamping
2.6.2021
Zaostřeno na využití Checklistů v onboardingu, offboardingu, plánování vzdělávání i dalších aktivitách
Autocamping
24.5.2021
Pandemie nás zastihla nepřipravené. Nepřipravené dělat rychlá rozhodnutí i náhlé změny. Proč? Milan Rataj zpovídal Michala Pohludku, ředitele a zakladatele GeneSpector.
Autocamping
24.5.2021
Rady a tipy jak začít a neztratit přitom motivaci. Začít pravidelně cvičit a dostat se do formy je cílem mnoha lidí. Některým ovšem chybí vůle dotáhnout svůj sen do konce, jiní nejsou schopni udělat ani ten pomyslný první krok.
Autocamping
17.5.2021
Už tomu bude víc jak rok, kdy se práce z domova stala součástí života mnoha lidí. Jak home office nastavit, abyste i doma byli stejně produktivní jako v kanceláři?
Autocamping
13.5.2021
Osobní kontakt s kolegy chladl, příležitostí na rozhovor ubývalo a přímo úměrně se u mnohých zvyšovalo napětí a stres, který jsme neměli jako vyřádit.
Autocamping
10.5.2021
Dovolená v karavanu nebo obytném vozu se v tuzemsku těší stále větší oblibě. Především pro rodiny s dětmi bývá tento druh cestování nezapomenutelným zážitkem.
Autocamping
5.5.2021
Prostor pro anonymní zpětnou vazbu není důkazem nezdravé firemní kultury, ale její otevřenosti. Ve Sloneekovi takový prostor nově najdete.
Autocamping
3.5.2021
Cesta letadlem patřila vždy mezi nejoblíbenější a zároveň nejbezpečnější způsob dopravy. Lidé ji v posledních letech hojně využívali, když mířili na dovolenou nebo na služební cestu. S blížícím se létem ovšem vyvstávají otázky: Jak pandemie tento druh dopravy ovlivnila?
Autocamping
27.4.2021
Káva k HR patří od doby, co se objevila poprvé v kancelářích. V novém dílu podcastu mluvil Milan s Václavem Lednickým, CEO Julius Meinl Coffee Český republika o životě s kávou v krizi
Autocamping
22.4.2021
Elektronické podepisování dokumentů a jeho právní validita. Srozumitelný právní výklad od Kristiána Léka z AK Bříza & Trubač.
Autocamping
20.4.2021
Covid pas je stále aktuálnějším tématem. Hojně se o něm jedná, jak na území Evropského parlamentu, kde se řešila jeho finální podoba a využití v rámci bezpečného cestování napříč Evropou, tak v tuzemsku, kde vláda České republiky uvažuje o jeho rozšířené verzi, která by umožnila, vzletně řečeno, návrat do normálního života.
Autocamping
18.4.2021
História bude túto dekádu rozdeľovať na Pre-COVID a Post-COVID. Možno hlúpe, ale trefné. Situácia, do ktorej sme boli vhodení, nás naučila zrýchlene prijať skôr odmietané digitalizovanie procesov. Trebárs podpisovanie dokumentov. Naozaj sme sa to už naučili?
Autocamping
15.4.2021
Kam pojedeme letos na dovolenou a je to vůbec bezpečné? To jsou otázky, které si s blížícím se létem bude klást, čím dál více Čechů.
Autocamping
12.4.2021
Často slyšíme, že je někdo přirozená autorita. Možná mu to ve skrytu duše závidíme. Jde si takovou "dovednost" osvojit nebo to je jenom “shůry dáno”? Pár minut s Michalem Holíkem.
Autocamping
11.4.2021
Rozhodně nad Čechy v otázce ochoty se podělit s potřebnými neláme hůl. O Nadaci Via, o projektech podporujících a rozvíjejících společnost rozmlouvá Milan Rataj s Lukášem Hejnou, fundraisingovým ředitelem Nadace Via.
Autocamping
6.4.2021
Pravidelné týdenní shrnutí úprav, které ve Sloneekovi ode dneška najdete. Tento týden i s pozvánkou na webinář k elektronickému podepisování dokumentů ve Sloneekovi.
Autocamping
1.4.2021
Priestor pre anonymnú spätnú väzbu nie je dôkazom nezdravej firemnej kultúry, ale jej otvorenosti. Vo Sloneekovi taký priestor ponovom nájdete.
Autocamping
31.3.2021
Kontingenční tabulky jsou parádní nástroj pro náhled na velké množství dat. Ukážeme Vám, jak je jednoduše vytvářet a ukládat přímo ve Sloneekovi.
Autocamping
30.3.2021
Ukážeme si, jak je ve Sloneekovi možné spravovat něco tak zdánlivě odlišného od vnitropodnikového HR, jako je management ochutnákové akce v hypermarketu.
Autocamping
26.3.2021
Přehled kategoriazce nejdůležitějších objektů v aplikaci. Jak je vytvořit a jak použít pro segmentaci a reporty.
Autocamping
25.3.2021
Krátké ohlédnutí za vývojem designu aplikace. Kde jsme začali, kudy jdeme a kam kráčíme.
Autocamping
24.3.2021
Zamyšlení nad způsoby, výhodami a nevýhodami evidence pracovího času zaměstnanců a externích pracovníků.
Autocamping
23.3.2021
Slovná hračka Covid a Home-office, je momentálne najčastejšie sa skloňujúce sú-slovie dneška. Mnoho ľudí, ktorí pracovali v kancelárii, sa museli presťahovať do svojich domovov, ktoré vo väčšine prípadov neboli na prácu 8 hodín denné pripravené.
Autocamping
23.3.2021
Sloneekova docházka může fungovat také na základně aktivního skenování podnikové sítě. Uživatelé tedy nemusí pro zápis příchodů a odchodů dělat prakticky nic.
Autocamping
22.3.2021
Ukládájí výsledků testování Covid-19 ve firmách lze ve Sloneekovi snadno evidovat.
Autocamping
18.3.2021
Záznam webináře, k modulu Plánování (Aktivity)
Autocamping
18.3.2021
7:53. Budík. Proč nezvonil? Proč spím na sedačce?
Autocamping
15.3.2021
Shrnutí dalších úprav, které ve Sloneekovi ode dneška najdete.
Autocamping
14.3.2021
Sloneekova dochádzka môže fungovať aj na základni aktívneho skenovania podnikovej siete. Používatelia teda nemusia pre zápis príchodov a odchodov robiť prakticky nič.
Autocamping
10.3.2021
Keď hovoríme o zvýšení angažovanosti alebo udržaní zamestnancov, zabúdame na obzvlášť významné zastúpenie externých spolupracovníkov (freelancerov).
Autocamping
8.3.2021
Shrnutí dalších úprav, které ve Sloneekovi ode dneška najdete. Všechny novinky nejen k aktualizacím naleznete přehledně i BLOGu na našem webu.
Autocamping
3.3.2021
Historie bude tuto dekádu rozdělovat na Pre-COVID a Post-COVID. Možná hloupé, ale přiléhavé. Situace, do které jsme byli vhozeni, nás naučila zrychleně přijmout dříve odmítané digitalizování procesů. Třeba podepisování dokumentů. Opravdu už jsme se to naučili?
Autocamping
1.3.2021
Máme za sebou další týden v novém Sloneekovi. S tím je spojený report toho, co je nového.
Autocamping
28.2.2021
Nový modul plánování je posledním, který se dočkal nového zpracování v nové verzi Sloneeka. Pro rychlejší orientaci řadových uživatelů a manažerů jsme připravili stručné videoprůvodce.
Autocamping
12.2.2021
V aplikacích začíná být dobrým standardem využívání tzv. „mentions“ – zmínek. Sloneek určitě nezůstává pozadu a tuto užitečnou vlastnost zavádí stejně jako Google, Slack, Telegram, Asana, Jira a mnoho dalších.
Autocamping
10.2.2021
Online vzdělávání ve firmách je téma další 15 minutovky. Milan Rataj si opět povídá s Matějem Chadimou o pozitivech i negativech přechodu na online vzdělávání ve firmách.
Autocamping
5.2.2021
Kdyby šlo jenom o počítače, snad byste nepočítali dlouho. Ale to máte mobily, monitory, myši, klávesnice, tablety, projektory. Ale i židle. I ty si brali lidé domů, když se stěhovali z kanceláří na COVID home office. A kolik se toho vrátí?
Autocamping
1.2.2021
Představit si asi umíme kde co. Spíše obecně neuchopitelnou administrativu. Když ale vyjmenuji směrnice, etický kodex, bezpečnostní nařízení, “mema” nebo pokyny vedení, nepochybně si vybavíme množství dokumentů, které “nikdo nečte”.
Autocamping
24.1.2021
Rychleji a snadněji se zorientovat v tom, jak se v aplikaci pohybovat jako běžný uživatel. K tomu jsme pro vás připravili následující video.
Autocamping
21.1.2021
Najdeme mnoho inovací, které by byly bez pandemie na okraji zájmu. Snaha zavádět bezdotykové aplikace mění zavedené pořádky i v rámci konzervativního oboru HR. Automatizované docházkové systémy mají zelenou. Ve Sloneekovi se snažíme držet krok nejen s trendy, ale podílet se na oborových inovacích především z pohledu technologií.
Autocamping
20.12.2020
Akademická patnáctiminutovka věnovaná tématu optimalizačních procesů ve firmách z pohledu HR.
Autocamping
11.12.2020
Záznam webináře pořádaného společností Recruitis, za Sloneeky byl hostem Milan Rataj. Tématem jsou kompetenční modely ve firmách, jak je zavádět, k čemu jsou, jak s nimi pracovat v rámci Sloneeka.
Autocamping
3.12.2020
Pokud máte v Chromu zapnuté automatické překlady stránek, může se vám stát, že v aplikaci najdete opravdu "divná" pojmenování polí a tlačítek.
Autocamping
11.11.2020
Zpřístupnili jsme přihlašování do Sloneeka pře váš firemní Google účet. Od teď si nebudete potřebovat vaše přihlašovací údaje zapamatovat. Tak, jak se hlásíte do firemního prostředí, se budete hlásit i k nám.
Autocamping
11.11.2020
V prvním díle našeho doufejme oblíbeného zastavení v patnácti minutách zpovídá Milan Rataj kouče, mentora a krotitele ega Michala Holíka.