22.3.2021

Jak evidovat výsledky testování na Covid-19 ve firmách

České firmy mají podle nové legislativy (březen 2021) povinnosti zajistit testování svých zaměstnanců na nemoc Covid-19. Přemýšleli jsme, zda vydat vlastní modul, ale všichni pevně věříme, že nepříznivá situace brzy pomine, a nový modul by zůstal. Nicméně již dnes je možné ve Sloneekovi výsledky testování velmi elegantně ukládat a reportovat. A potřebujete k tomu jen dva základní moduly, které již nepochybně stejně máte aktivní - Základ a Absence. V tomto článku Vám ukážu, jak na to.


  1. Vytvořte si v číselníku Události absence novou událost, kterou budete chtít použít pro testování. Můžete také použít od nás již připravený číselník, stačí ho načíst a uložit…
Vytvoření číselníku specificky pro testování na Covid-19
  1. Jděte do Hromadného nastavení (absence) a nastavte uživatelům, kteří se mají chodit testovat tuto událost tak, aby pro ně byla povolena. Zjednodušte si práci tím, že si vyfiltrujete pouze událost, která obsahuje v názvu slovo Covid a proklikejte checkboxy těm, kteří mají chodit na testy.
Nastavení události pro jednotlivé zaměstnance
  1. Nyní je vše připraveno - uživatelé mohou jít do kalendáře absence, a zde si zadat testování a jeho výsledek do poznámky. V závislosti na tom, zda událost podléhá schválení, bude buď událost automaticky schválena, nebo bude manažerovi uživatele odeslána žádost o schválení.
Vložení testování a výsledky testu na Covid-19
  1. Výsledky testů si mohou všichni uživatelé s přístupem do reportů nahlédnout a vyexportovat z Reportu události absence. Stačí si vyfiltrovat pouze události s názvem “Covid” a hned vidíte výsledek.
Report výsledků testování Covid-19
  1. A pro fajnšmekry, nebo pro ty, kteří oprávněně očekávají, že se ve firmách bude testovat ještě hodně dlouho, doporučujeme z reportu vyházet sloupce, které Vás v rámci tohoto reportu nezajímají, vyfiltrovat si pouze události Covid a pak si toto nastavení filtru uložte.
Uložení filtru s výsledky testů Covid-19
  1. Příště, až se půjdete podívat na výsledky testování, stačí načíst filtr.


Načtení šablony reportu

Přeji Vám hodně štěstí a pozitivních zpráv o negativních výsledcích!

Václav Martin, Product Manager


ZPĚT NA VÝPIS ČLÁNKŮ

Mohlo by vás zajímat

30.3.2021
Ukážeme si, jak je ve Sloneekovi možné spravovat něco tak zdánlivě odlišného od vnitropodnikového HR, jako je management ochutnákové akce v hypermarketu.